Teledyski ślubne w plenerze

Teledyski weselne, ślubne

 

Nowoczesna technologia, a więc wysokiej jakości kamery, drony itd, umożliwiają nam upamiętnienie jednej z najważniejszych chwil naszego życia, czyli ślubu, czymś znacznie bardziej wymownym, niż fotografie. Teledyski ślubne to bez wątpienia forma niezwykle pojemna: przy umiejętnym doborze scenerii, muzyki oraz scenariusza możemy zawrzeć w teledysku z wesela naprawdę wiele. Emocje, klimat miłości, nostalgia lub radość, to wszystko może składać się na stylistykę teledysku ślubnego, stając się przy tym czymś na podobieństwo żywej pamiątki ślubu.

Jak jednak znaleźć dobry pomysł na teledysk ślubny? Przyjrzyjmy się kilku propozycjom.

Jeśli scenerią teledysku ślubnego ma być plener, otwiera się przed nami cały szereg niezwykle interesujących możliwości. Na samym początku musimy jednak dokonać wyboru jeżeli chodzi o scenariusz teledysku - determinuje to czy teledysk ma być dynamiczny, wzruszający, zabawny itd. Wbrew pozorom, teledysk ślubny nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do ślubu oraz momentów mających miejsce przed lub po nim. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby teledysk weselny stanowił krótką historię całej miłości; na początku kilka ujęć oddających początki znajomości, jej rozwój, aż po moment kulminacyjny, czyli ślub oraz chwilę następujące po zawarciu małżeństwa.

Druga możliwość to wariant klasyczny, czyli ograniczenie scenariusza teledysku do momentów przygotowań ślubnych, samego ślubu a następnie ujęcia pary w wybranym plenerze. Wybór należy do nas.

Kolejna kwestia, o jakiej musimy zdecydować, to tonacja teledysku. Tutaj możemy z powodzeniem szukać inspiracji w popularnych klipach video. Czy bardziej odpowiada nam na przykład struktura teledysku do utworu "Defto" Jamala czy raczej "Candy" Quebonafide i Klaudii Szafrańskiej? Oczywiście, to tylko dwie spośród wielu możliwych źródeł inspiracji.

 

Przykładowe scenariusze teledysków weselnych:

1. Teledysk ślubny oddaje w skrócie całą historię znajomości Młodej Pary. Pierwsze ujęcia mają miejsce w kawiarni, księgarni lub innym miejscu, stanowiącym początek znajomości. Następnie seria krótkich ujęć w różnych sceneriach i miejscach, ujęć obrazujących rozwój relacji. Potem sam ślub. Następnie zaś sceny w plenerze. Tutaj możemy wybrać miejsca standardowe, jak plaża lub deptak na starym mieście, itd, albo też coś mniej szablonowego. Ciekawym tłem teledysku mogą być ruiny zamku położone nad brzegiem morza, jazda kabrioletem przez las, wysoko położoną drogą, z której otwierają się perspektywy na pobliskie jezioro. Inna możliwość to park z zabytkowym pałacem. Ujęcia przedstawiające parę wśród stawów, rzeczki, drzew a następnie na werandzie pałacu skomponują się w piękną całość. Całości dopełnią oczywiście ujęcia z drona, pokazujące zarówno cały krajobraz jak i samą parę. Scena końcowa: dron filmujący małżonków idących pod rękę polną ścieżką w kierunku zachodzącego słońca.

2. Teledysk weselny bez dłuższej narracji. W tym wypadku mamy więcej czasu na ujęcia ślubu a także pozostałą treść klipu. Początkowe sceny teledysku to migawkowe ujęcia z przygotowań do ślubu, a następnie samej ceremonii. Następnie para młoda jedzie kabrioletem po wysokiej, wąskiej drodze. Sceny pięknych pejzaży, np. gór. Samochód jednak psuje się. Resztę drogi zakochani pokonują pieszo. Zapada noc. Źródłem światła jest tylko rozniecone na pustkowiu ognisko a także a także gwiazdy jarzące się na niebie. Jest zimno, dlatego mężczyzna oddaje ukochance swoją marynarkę. Wspólnie patrzą w gwiazdy, całując się i trzymając za ręce.

A to tylko przykłady - zapraszamy do współpracy!

Tęczowa 78/5c, Wrocław

tel: 660-783-930

e-mail: freshviewwedding@gmail.com

©  by Fresh View Weddings.